První jarní zápas "A" doma vyhrálo

13.03.2022

TJ Chlumec - TJ Sokol Unčín 3:1 (1:1)

Branky TJ Chlumec: Mach, Malec (z PK), Virt

Sestava:  Slíž - Čečrle (63. Virt), Urban (46. Švanda), Procházka, Lukeš - Mrvečka (63. Kapoun), Houdek, Malec - Veselý D. (89. Šturma), Mach, Sak (83. Parachin)

Do zápasu jsme, bohužel, vstoupili velmi špatně, ve 4. minutě jsme inkasovali z penalty a minimálně do 25. minuty jsme se z prvotního šoku vzpamatovávali. Celý první poločas nám chyběl větší pohyb, agresivita a celkově zápal pro hru. I přesto jsme si však vypracovali 4 vyložené šance, které jsme však nedokázali využít a už to vypadalo, že do šaten půjdeme se ztrátou. Naštěstí nám vyšla poslední akce poločasu - Sak našel v náběhu Veselého, který byl u míče dříve než hostující gólman a hlavou ho z vápna poslal do branky, situaci jistil Mach a vyrovnal.

Do druhého dějství jsme přece jenom vstoupili aktivněji, hosté se spoléhali na obranu a čekali na brejky. Zápas se tedy začal odehrávat před šestnáctkou Unčína a pro nás začalo složité dobývání. Vyložených šancí už jsme si oproti první půli tolik nevypracovali, přesto jsme příležitosti na obrat měli, ale např. hlavička Macha po krásné centru Malce skončila pouze na břevně. Zápas nakonec rozhodla tříminutovka na konci zápasu. Nejdřív bezpečně proměnil penaltu Malec, poté Parachin našel krásně hlavu Virta a bylo vymalováno.

Celkově bych chtěl pochválit tým za reakci na nepříliš povedený první poločas a hlavně vyzdvihnout přínos všech střídajících hráčů, kteří měli lví podíl na vítězném vstupu do jara.