Korona cup(hodnocení kapitána dorostu)

15.07.2020

TJ Chlumec - Korona cup

Všichni hráči byli na turnaj velmi natěšení, radost nám mírně zkazil fakt, že se ve skupině utkáme se 2 týmy z krajského přeboru. V tabulce 1. Bílinou a 4. Proboštovem. Skupinu doplňovali Trnovany, které dobře známe a každý rok s nimi hrajeme vyrovnané zápasy.

Jako první nás čekala Bílina. Morálka v kabině nebyla nejlepší a všichni čekali jednostranný zápas. Celých 90 minut jsme bojovali, ale i přes to jsme na domácím hřišti, po poměrně vyrovnaném zápase, podlehli 1:5. 

Na druhý zápas jsme s prořídlou sestavou vyrazili do Proboštova. Bohužel jsme opět obdrželi 5 gólů a neproměnili jasné šance. Soupeř si doma vydřel výhru 3:5. 

V posledním zápase skupiny jsme přivítali Trnovany. Už od prvního hvizdu rozhodčího jsme měli jasnou převahu. Soupeřovi obránci dělali často chyby a my je trestali. Zápas skončil výhrou 10:2. 

Podobný scénář se odehrál i v prvním zápase o umístění s Juniorem Děčín. V tomto zápase jsme dominovali a soupeře pustili do minima šancí. Zahráli si všichni hráči a někteří si vyzkoušeli i jiné pozice. Konečné skóre zápasu 12:2. 

Jako poslední zápas nás čekal opět Proboštov. Tentokrát jsme ale hráli na domácím hřišti, připraveni byli všichni hráči a podporovat nás přišlo několik desítek fanoušků. Proboštov byl první poločas lepším týmem a vedl 5:1, nám se ale v druhém poločase podařilo dát 3 rychlé góly a měli jsme ještě pár minut na vstřelení toho vyrovnávacího. Nutno podotknou, že rozhodčí nezvládal celý zápas. Pak ale přišla 90 minuta a naše poslední šance. Kopali jsme přímý kop a jeden z hostujících hráčů zatáhl našeho útočníka ve vápně. Jasný faul a penalta. Rozhodčí pokutový kop odpískal, ale poté, co se na něj všichni hráči Proboštova vrhli, se trapně vymluvil, že odpískal konec zápasu, ne penaltu. Všichni jsme byli velmi zklamaní, ale nemohli jsme proti tomu nic dělat, ale bylo nám jasné, že tento zápas jsme vyhráli my, i když tomu konečný výsledek 4:5 neodpovídal.

Konečné umístění v turnaji pořadatel z důvodu odhlášení několika týmů z nadstavbové části nevyřešil, přesto hodnotíme snahu ÚKFS dostat nás na hřiště pozitivně.)

Matyáš Pick - TJ Chlumec dorost