"A" venku neuspělo

08.11.2021

TJ Union Děčín - TJ Chlumec 2:1 (1:0)

Branka TJ Chlumec: Lukeš

Sestava: Cerman - Lukeš, Urban, Švanda, Šturma (46. Virt) - Mrvečka, Houdek, Malec (79. Ajm) - Parachin (46. Weber), Mach, Sak

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili se o kombinační hru. Nicméně hluboko postavený defenzivní val domácích v kombinaci s nepříliš kvalitním trávníkem přerušil spoustu zajímavě vypadajících příležitostí. Když už jsme přeci jen cestu k brance domácích našli, šanci jsme spálili, případně jsme prováhali správný čas pro finální přihrávku. V 15. minutě jsme navíc chybovali při bránění autového vhazování, míč propadl až na hlavu nejmenšího hráče Unionu a doskákal do branky - 1:0. Celý poločas se nesl ve znamení našeho platonického tlaku, stoprocentní šanci jsme však měli pouze jednu, kdy ještě za stavu 0:0 zblízka přestřelil Mach.

Do druhé půle jsme vlétli s odhodláním zápas otočit. Hru jsme rozhýbali a v 53. minutě vyrovnal, po přihrávce Mrvečky, zblízka Lukeš - 1:1. V následujících 10-15 minutách se zápas (asi) lámal. Stále jsme hráli aktivně, vypracovali jsme si příležitosti k obratu skóre, Webera však skvěle vychytal gólman a spousta našich zakončení skončila vedle branky Unionu. Domácí stále spoléhali na obranu, byli spokojeni i s remízovým stavem, nikam nepospíchali, což, bohužel, nahlodalo psychiku několika našich hráčů. Cca od 70. minuty jsme se věnovali spíše diskuzi mezi sebou nebo s rozhodčím a když jsme těsně před koncem udělali chybu v rozehrávce, kterou zachytil protihráč a obloučkem vrátil míč do naší branky odešli jsme ze "zápasu na jednu branku" poraženi 2:1 z pohledu domácích.

R.V.