FK Chuderov - TJ Chlumec 4:4 (0:2) na pen. 5:4

Branky TJ Chlumec: Mach 3, Procházka

Sestava:

Grupač - Parachin, Procházka, Čečrle, Šturma - Kapoun, Mrvečka (86. Formánek), Dobosh (77. Grosman) - Veselý D. (48. Ajm), Mach, Sak

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, větší šance jsme si však vytvořili my. Do vedení nás dostal krásnou střelou Mach, když poté vyřešil i jednu z brejkových situací, vedli jsme rázem 2:0. Do konce první půle se domácí snažili s výsledkem "něco" udělat. Celkem slušně jsme bránili, pokud se Chuderov do šance dostal, zastavil ho vynikající Grupač. Naše nadějné příležitosti na zvýšení skóre zůstali také nevyužity.

Vstup do druhé půle byl vynikající. Po centru Saka na zadní tyč se z blízkosti hlavou potřetí prosadil Mach. Po hodině hry se krásně z přímého kopu trefil Procházka a naše vedení vypadalo komfortně. Bohužel tím pro nás zápas jakoby skončil. Zcela nepochopitelně jsme přestali absolutně hrát, nechali se domácími zatlačit před vlastní branku a rezignovali jsme na jakoukoli snahu o fotbal. Domácí tedy po zásluze vyrovnali na 4:4 a nebýt dvou výborných zákroků Grupače v poslední minutě neměli bychom ani bod.

Věřím, že nás takový závěr nezlomí a naopak nastartuje k většímu soustředění se na utkání, což bylo klíčem k úspěšnému startu do soutěže.