"A" přivezlo jen bod

04.04.2022

SK Roudnice n. L. "B" - TJ Chlumec 2:2 (1:1) na pen. 6:5

Branky TJ Chlumec: Procházka, Kapoun (z PK)

Sestava: Lotz - Čečrle, Procházka, Švanda, Šturma - Kapoun, Mrvečka, Mach - Parachin, Lukeš, Sak

Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně a hned ve 3. minutě jsme se Sakem mohli dostat do vedení, gólmana domácích však z mírného úhlu neprostřelil. Ve 14. minutě jsme však udělali chybu v rozehrávce, kterou roudničtí potrestali a dostali se do vedení. Hra se poté změnila na fotbalový boj o střed hřiště, který navíc stěžoval velmi hrbolatý terén. Těsně před odchodem do kabin jsme dostali příležitost v podobě přímého kopu poblíž vápna domácích, Procházka svou střelu otřel o zeď a vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili trpělivě a čekali na chybu soupeře. Ta nakonec přišla v 58. minutě, kdy se Lukeš šikovně obtočil ve vápně kolem obránce, který ho fauloval. Pokutový kop bezpečně proměnil Kapoun. Zápas jsme v tu chvíli měli víceméně pod kontrolou. O deset minut později si však slabší chvilku vybral náš brankář a srazil si nešťastně vysoký nákop/centr do vlastní sítě. Po této brance se zápas rozjel na plné obrátky. Během zbývajících minut jsme si vypracovali minimálně čtyři obrovské šance, roudničtí měli dvě nebezpečnější zakončení z větších úhlů. Ani jednomu týmu se však vítěznou branku vstřelit nepodařilo a šlo se do penalt. Ty nám však dlouhodobě nejdou a bonusový bod si tak připsali domácí.