"A" porazilo Unčín

15.11.2021

TJ Sokol Unčín - TJ Chlumec 1:7 (0:2)

Branky TJ Chlumec: Sak 4, Mach 3

Sestava: Hubka - Lukeš, Urban, Procházka, Čečrle (69. Šturma) - Kapoun (63. Weber), Mrvečka, Malec - Parachin (60. Houdek), Mach, Sak

Utkání se rozjíždělo pozvolna. Na těžkém terénu bylo však od začátku jasné, že na domácí obranu bude platit rychlá hra po zemi a příhrávky do prostoru. Ve 14. minutě dokázal uprostřed hřiště uvolnit Procházka Malce, ten se zbavil jednoho ze stoperů a vyzval k úniku Saka. Ten šancí nepohrdl a zakončil výstavně do šibenice - 0:1. Unčín se poté snažil najít recept na vyrovnání. Naše pozorná obrana však větší šanci nepřipustila, naopak my chodili do nadějných brejků, které jsme však velmi často pokazili nepřesnostmi. Ve 40. minutě jsme přece jen jeden útok do otevřenější obrany využili. Mrvečka uvolnil na křídle Parachina, který přesný centrem našel Macha, jenž si efektně zpracoval míč a z druhého dotyku propálil gólmana - 0:2.

O našem vítězství víceméně rozhodlo cca 20 minut druhé půle. Nejprve zpětnou přihrávku Parachina zužitkoval Sak - 0:3, pár minut poté se nechal kapitán domácích hloupě vyloučit. V 60. minutě dorazil střelu Malce do břevna hlavou Sak - 0:4. O minutu později vyzval Malec k sólu trojici našich hráčů, nejaktivnější byl Mach a podél brankáře zvýšil na 0:5. Když se v 63. minutě po druhé žluté nechal vyloučit už druhý hráč Unčína zápas se pouze dohrával. My jsme, bohužel, trochu rezignovali na kombinační hru a po zisku míče se okamžitě hnali za dalšími góly, nakonec jsme přidali ještě dva - nejdříve Mach zkompletoval hattrick, následně přidal už svůj 4. gól v zápase Sak - 0:7. Domácí stačili ještě zaznamenat čestný úspěch, který dal výsledku konečnou podobu - 1:7.

Díky vítězství a pomoci České Kamenice (na penalty porazila Dobkovice) přezimujeme nakonec na velmi slušné 3. příčce tabulky.