08.11.2021

TJ Chlumec - TJ Svádov-Olšinky 4:0 (1:0)

Branky TJ Chlumec: Mach 2, Lukeš, Malec

Sestava: Hubka - Lukeš (87. Šturma), Procházka, Švanda, Čečrle (87. Parachin) - Kapoun, Mrvečka (81. Virt), Malec - Houdek, Mach, Sak (86. Ajm)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, ve 4. minutě jsme se bleskově dostali do vedení po střele Macha - 1:0. Dále jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali a byli neustále v pohybu. Zhruba v polovině poločasu začali vystrkovat růžky i svádovští, kteří hrozili zejména ze standartních situací nebo autových vhazování. Obrana s Tomášem Hubkou však odolala. Do konce poločasu se hrál poté vyrovnaný fotbal, velké šance jsme si však vytvořily my, bohužel jsme je nedokázaly proměnit a do kabin jsme tak šli pouze s nejtěsnějším vedením.

Start do druhé půle se nám povedl stejně jako před týdnem v Děčíně. Hráli jsme aktivně, s míčem na kopačkách a v 53. minutě nás ,po krásné individuální akci Saka, dostal do dvoubrankového vedení Lukeš - 2:0. Mezi 60. a 70. minutou utkání přišla asi naše nejslabší pasáž, kdy jsme příliš nedokázali podržet míč, hru uklidnit a z toho pramenily nebezpečné standartky (po faulech či rohy) soupeře. Naštěstí jsme tento úsek přečkali i bez vážnější příležitosti hostí. Konec zápasu však zase patřil nám. Nejprve slušnou šanci na první chlumeckou branku nevyužil Houdek, aby Mach v 80. minutě obral váhajícího stopera Svádova o míč a dal nám klid - 3:0. V 85. minutě se ještě krásně z dálky trefil Malec a stanovil konečné skóre - 4:0.

Jednalo se pravděpodobně o náš nejlepší podzimní výkon, který přišel pouze 6 dní po tom nejhorším. I takový je chlumecký fotbal.