"A" doma vyhrálo 4:1

26.10.2021

TJ Chlumec - FK Česká Kamenice 4:1 (1:1)

Branky TJ: Malec (z PK), Sak, Mach, Procházka                                          Sestava: Hubka - Lukeš, Procházka, Švanda, Čečrle (73. Virt) - Houdek, Mrvečka, Mach (85. Dobosh) - Parachin, Malec (85. Šturma), Sak (85. Ajm)

Start zápasu byl opatrnější z obou stran, hosté se nicméně dostali již v 5. minutě do vedení - 0:1. Od 10. minuty se však začalo hrát na jednu bránu a během následujících dvaceti minut jsme měli několik větších či menších šancí, ve kterých nás vychytal brankář nebo naše koncovka postrádala přesnost. Ve 35. minutě, kdy už náš tlak pomalu opadal dostal míč za obranu Mach, obešel gólmana, který ho stáhl k zemi. Penaltu bezpečně proměnil Malec - 1:1. Klíčový moment utkání se odehrál v poslední minutě první půle, Mach dostal opět krásný míč za obranu, před velkým vápnem si píchl míč kolem brankáře hostí, který ho fauloval a musel pod sprchy.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem oslabeného soupeře "dorazit". Trpělivou kombinací jsme se dostávali k pokutovému území Kamenice, kde jsme ovšem dlouho nedokázali nalézt ideální řešení. Často jsme stříleli z nepřipravených pozic a střely tak postrádaly razanci, případně vůbec netrefily cíl. V 75. minutě jsme zápas nakonec zlomili i za přispění štěstěny. Sakovi, který se snažil zpětnou přihrávkou najít spoluhráče, vložil do přihrávky nohu obránce hostů a nešťastně tečoval míč do své branky - 2:1. Když si o pět minut později doslova vybojoval branku Mach a v 82. minutě posadil Sak míč z rohového kopu na hlavu Procházky byli jsme nakonec odměněni za trpělivost konečným výsledkem - 4:1.