20.09.2022

TJ Chlumec - FK Česká Kamenice 5:3 (2:1)

Branky: Malec 2, Veselý 2, Procházka 1

Sestava: Hubka, Čečrle, Mach, Procházka, Pick, Lukeš, Sak, Malec, Mrvečka, Ajm, Veselý,                            Šindelář, Formánek, Houdek, Dobosh, Cerman

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a bylo vidět, že kluci chtějí napravit zaváhání z minulého kola v Českých Kopistech, kde jsme nesehráli dobrý zápas. Od začátku jsme předváděli dobrý výkon, kdy jsme se tlačili dopředu. Z toho také plynou šance: 6.min nastřelené břevno , 7.min další tutová šance. Bohužel jak to bývá nedáš - dostaneš, v 8.min jsme ze střely za vápnem inkasovali. Kluci se, ale nevzdali a po dalších neproměněných šancích ze strany Chlumce, přišla konečně naše chvíle v podobě penalty. Pokutového kopu se zhostil Honza Malec, který s přehledem proměnil 1:1. V 37. minutě po úniku z pravé strany, dostal přihrávku David Veselý na malé vápno a nemýlil se. Konečně vedení 2:1 a do kabin jsme šli spokojení.

Druhý poločas se nesl v duchu prvního, kdy jsme opět měli spoustu šancí, abychom zvýšili náskok. Ale jak to u nás bývá nejspíše máme rádi drama, tak dostáváme v 50. minutě gola na 2:2. Kluci, ale zachovali klidnou hlavu do konce zbývalo ještě 40min. Stále jsme se tlačili před bránu, v 55. minutě byl náš hráč sám na malém vápně, bohužel z první přestřelil. V 62. min jsme se už dočkali a David Veselý vsítil po centru z pravé strany 3:2. V 75.minutě vstřelil dalšího gola Honza Malec po přihrávce 4:2. Už to vypadalo že si v klidu dokráčíme pro vítězství, ale FK Česká kamenice se nevzdala a po nečekané střele za vápnem se náš brankář nechal nachytat a inkasoval 4:3. Jenže když v 89. minutě se po rohovém kopu dostal míč za brankovou čáru zásluhou Milana Procházky už jsme věděli, že výsledek 5:3 bude konečný.

Závěr:  Musíme kluky pochválit i když výsledek 5:3 vypadá na přestřelku. Měli jsme více ze hry, obrana hrála kompaktně a záloha s útokem si vytvořili velké množství šancí.

Sepsal: vedoucí, as. trenéra, kustot, zdravotník, ovládání sv.tabule   Josef Urban