28.03.2022

TJ Chlumec - FK Slovan Chabařovice 2:1 (0:0)

Branky TJ Chlumec: Mach 2

Sestava: Lotz - Lukeš, Urban, Procházka, Veselý D. - Kapoun, Mrvečka, Houdek (63. Weber) - Virt (74. Parachin), Mach, Sak

První poločas derby nepřinesl moc fotbalové krásy. Hra se odehrávala převážně mezi vápny obou soupeřů. Chabařovičtí hrozili hlavně ze standartních situací, my naopak měli nadějnější průnikové přihrávky za obranu. Oběma týmům však chyběla kvalitnější finální nebo předfinální fáze, i proto se za jedinou velkou šanci ke skórování dá považovat nastřelená tyč Machem a dorážka Saka nad branku z konce prvního dějství.

Ve druhém poločase se hra přece jen rozhýbala. Nejzajímavější pasáží byla pětiminutovka mezi 65. a 70. minutou utkání. Nejprve chabařovický Kytka pohrdl pokutovým kopem, který nasměroval jen do pravé tyče naší branky, odražený míč se nám podařilo získat a vyrazit do rychlého protiútoku. Virt utekl Semenskému a zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Macha, který trefil krásně pod břevno. Opaření hosté se ještě nestačili vzpamatovat ze dvou předešlých situací, Weber vyzval k centru z křídla opět Virta, který krásnou přihrávkou do vápna našel znovu Macha a rázem to bylo 2:0 (od neproměněné penalty v tu chvíli uteklo sotva 200 vteřin). I přes komplikaci v podobě snížení Chabařovic 10 minut před koncem jsme si už vydřené vítězné derby nenechali vzít.