18.10.2021

TJ Heřmanov - TJ Chlumec 2:4 (0:2)

Branky TJ Chlumec: Sak 2, Mach, Malec

Sestava: Hubka - Šturma, Urban, Procházka, Čečrle (21. Virt) - Houdek, Mrvečka, Malec - Parachin, Mach, Sak

Do zápasu jsme, jak je už naším zvykem, nevstoupili nejlépe, domácí na nás "vletěli" a 10 minut se hrálo převážně na naší polovině. Ve 12. minutě jsme poprvé na delší dobu podrželi míč i my a hned z toho byla velmi hezká kombinace několika našich hráčů vedoucí k brance Macha na 0:1. Utkání se poté opticky vyrovnalo, domácí hrozili náběhy za obranu, my chodili do brejků, které jsme ovšem nedokázali lépe vyřešit. Před poločasem se však k odraženému míči po souboji dvou stoperů s Machem dostal Malec a levačkou zvýšil na 0:2. Po další minutě šel sám na brankáře Heřmanova Urban (!), branku však těsně minul.

Druhý poločas začal zostra. Nejprve minul z dobré pozice Sak, domácí poté snížili na 1:2, aby Sak minutu po snížení napravil své první zaváhání a ve 49. minutě nám okamžitě vrátil dvougólové vedení - 1:3. V 62. minutě se k odkopu od branky postavil Procházka, poslal dlouhý míč na polovinu domácích, který stoper Heřmanova podskočil a Sak šel najednou sám na branku. Situaci vyřešil elegantně a vyběhnutého brankáře přeloboval - 1:4. Zhruba od 70. minuty vsadili domácí na jednu kartu, zatlačili nás před naše pokutové území a snažili se o korekci výsledku. Branku však vstřelili, i díky opět výborně chytajícímu Hubkovi, pouze jednu a v 77. minutě snížili na konečných 2:4.

Stejně jako v předchozím utkání i nyní předvedli kluci velmi dobrý týmový a bojovný výkon, který nám přinesl velice cenné 3 body.